Dieta wegańska

Dieta wegańska

Ludzie przechodzą na dietę wegańską z wielu powodów: dla utraty wagi, korzyści zdrowotnych i detoksykacji organizmu. Dieta wegańska zawiera w sobie wyłącznie roślinne źródła odżywcze i wyklucza wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego.

Ponieważ dieta wegańska jest pełna organicznych owoców, warzyw i składników odżywczych, może dać organizmowi wszystko, czego potrzebuje on dla osiągnięcia maksymalnych korzyści zdrowotnych. Jeśli to Cię niedostatecznie motywuje, bo myślisz, że już nigdy nie będziesz mógł zjeść pizzy – jesteś w błędzie! Jeśli tylko zapragniesz, pizza wegańska w Warszawie i innych miastach już na Ciebie czeka! Pizza z dowozem na Mokotów, zamówisz też pizzę z barfoodporn.pl na Ochotę! Gdziekolwiek zachcesz! Przekonany? Rozważ więc najpierw rozmowę z dietetykiem. Jeśli poważnie myślisz o rozpoczęciu diety wegańskiej, porozmawiaj ze specjalistą. Wykwalifikowany dietetyk może pomóc Ci zaplanować posiłki, dostosować codzienną rutynę i pomóc Ci w uzyskaniu wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Zacznij powoli.

Nie zniechęcaj się, jeśli nie możesz prosto z marszu przejść na dietę wegańską. Potrzebny Ci będzie okres przejściowy. Jednym z najlepszych, a zarazem najskuteczniejszych sposobów na rozpoczęcie Twojej diety wegańskiej, jest przygotowanie przez Ciebie listy, na przykład, owoców i warzyw, które już w tym momencie lubisz spożywać. Daje to podstawę do rozpoczęcia tworzenia listy żywności, którą zaczniesz kupować i Twojego nowego menu. Zrób zatem listę żywności, którą chciałbyś włączyć do swojej diety. Co chciałbyś zjeść lub czego spróbować? Dodaj to do listy produktów spożywczych na Twojej liście zakupów. Powoli eliminuj też inne pokarmy z diety. Przechodząc na dietę wegańską, wyeliminujesz wiele pokarmów ze swojej diety, takich jak cukier, sól, nabiał, zboża i przetworzona żywność. Zacznij więc naprawdę powoli. To może pomóc Ci w tym nowym stylu życia.

Share