Pizzeria z grodu Kraka

Pizzeria z grodu Kraka

Niektórzy, nie wyobrażają sobie dnia wolnego, bez przyjemnego odpoczynku. Jeśli chcesz spędzić czas z drugą połówką lub zapraszasz bliskich znajomych, nie obędzie się bez pysznych dań. Pizza jest najlepszym rozwiązaniem.

Pamiętajmy, że składniki powinny być naturalne, a pizza pieczona w piecu opalanym drewnem. To daje gwarancje smaku. Niezależnie od preferencji, zawsze znajdziemy coś dla siebie. Pizzeria znajduje się na każdym osiedlu, więc nie będzie problemu w zamówieniu na wynos. Natomiast, jeśli wybraliśmy się na długi spacer, albo wracamy z miasta zmęczeni, możemy udać się do restauracji w Nowej Hucie w Krakowie. Będziemy mieć gwarancję dobrego smaku, a czas oczekiwania na pizzę, to zwykle około 20 minut. Najbardziej klasyczną pozycją jest margarita, czyli pizza z sosem pomidorowym i serem, najlepiej żeby była to mozzarella – ponieważ właśnie taką pizzę, kupimy we Włoszech. Dodatków nie może być za wiele, bowiem po pokrojeniu pizzy, będziemy mieć problem z wylatującymi składnikami na talerz, albo na nasze ubranie. Innymi popularnymi wariatami jest pizza salami, funghi, wiejska oraz góralska. Do każdej z nich możemy dostać ketchup oraz sos czosnkowy. To włoskie danie najlepiej smakuje w towarzystwie białego wina, piwa lub po prostu coca-coli.

Jeśli planujemy cheat day, to wizyta w pizzerii La Grande z Krakowa jest – jak najbardziej – trafnym wyborem. Ludzie, którzy bardzo pilnują swojej diety, mają kilka dni w miesiącu, kiedy mogą jeść wszystko, co uwielbiają. Jeżeli nie zjemy całości, możemy wziąć resztę pizzy do domu. Opcją dla osób, nie chcących się ruszyć sprzed telewizora, będzie zamówienie pizzy przez telefon. Na gorące danie, będziemy musieli poczekać około czterdziestu minut do jednej godziny.

Share